Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9 - 17 hod)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
26.02.2020
Rady a tipy

Jak si zvolit náramek s vhodným průměrem minerálních korálků

Každý jsme individuální a co vyhovuje jednomu člověku, druhému může naopak vadit. Je důležité mít představu, jak bude objednaný náramek ve skutečnosti vypadat a za kolik "suroviny" vlastně platíte. V době makro fotografií není problém udělat z maličkých korálků vizuálně mnohem větší, a dojem potom může klamat. 

Na fotce můžete vidět na zápěstí porovnání jednotlivých náramků, alespoň pro přibližnou ilustraci, jak se velikosti korálků liší.

           

Pro výrobu prstýnků používáme nejdrobnější korálky s průměrem 2-3 mm, občas vyrábíme ještě prstýnky z trochu větších kuliček - ty mají 4-5 mm a je to zejména pro to, že pasují k náramkům ze stejného materiálu.

U výroby náramků začínáme na stejných průměrech - 2 mm je opravdu velmi drobný korálek, náramek z něj bude jemný, minimalistický a elegantní. Často se můžete setkat s náramky ze vzácnějších a tvrdších minerálů - akvamarínu, granátu, turmalínu, které jsou navíc jemně broušené, tzv. "fasetované".

Dále se často používají průměry 6 a 8 mm. Ty jsou v naší nabídce velmi časté, a především 8 mm náramky jsou nejžádanější a nejprodávanější v naší kamenné prodejně. Průměr 8 mm je tak akorát, dají se nosit klidně dva náramky na jedné ruce. Tady samozřejmě platí, že čím menší průměr náramky mají, tím více jich můžete kombinovat, skvěle vypadají i různé průměry pohromadě.

Největší jsou tradičně 10 mm kuličky, v naší nabídce často z ametystu či křišťálu. Ty už vytvářejí opravdu výrazný šperk, který funguje sám za sebe. 

Záleží především na tom, abychom se při nošení náramků a šperků cítili dobře. Pokud nám vadí náramky moc těžké, nebo velké, zvolíme raději drobnější varianty, které nám budou sloužit stejně dobře. Naopak pokud se cítíme skvěle s výraznými šperky, nic nám nebrání vybírat u větších průměrů.

Doufám, že Vám náš článek alespoň trochu objasnil, co můžete od náramku očekávat a jak bude na ruce přibližně vypadat. 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Petra a Gabča

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli